Aiziet uz aktuālo mēnesi
10.03.2010 - 13.03.2010
Neliels pārskats par Ziemas skolu, kurā varat iepazīties ar:
kopsavilkumu par Ziemas skolas norisi
Ziemas skolas nodarbību anotāciju
V.Valtenberga prezentācijas materiālu
dalībnieku komentāriem
foto

 

"Temati bija saistoši un ļoti aktuāli. Daudz mācījos no citu skolu kolēģiem. Biju sajūsmā par saviem kolēģiem un skolēniem, ar kuriem strādāju ikdienā," tā atzīst viena no Ziemas skolas, kas norisinājās no šī gada 10.-13. martam Siguldā, dalībniecēm 

Ziemas skolas četru dienu pamatjautājums bija “Kā dzīvot labāk labākā pasaulē?” jeb kas ir attīstības izglītība un attīstības sadarbība un kāpēc mums jārunā un jādomā par šīm tēmām. Ziemas skolas ietvaros uz šiem jautājumiem atbildes meklēt tika aicināti deviņu projekta skolu komandu dalībnieki: skolēni, skolotāji, skolu administrācijas pārstāvji un vietējās sabiedrības aktīvisti.

Semināra jeb Ziemas skolas laikā tika apgūti dažādi attīstības jeb globālās izglītības pamatjautājumi. Pirmā Ziemas skolas diena tika veltīta attīstības/globalās izglītības būtības un vēstures izpētei, otrā diena  - globalizācijas, ka arī migrācijas un starpkultūru attiecību, taisnīguma un solidaritātes tēmam, savukārt, semināra trešās dienas tēma bija ilgtspējīga attīstība. Nodarbības par šīm tēmām vadīja Izglītības attīstības centra, GLEN Latvija pārstāvji un pasniedzēji, kā arī vieslektori. Viens no  auditorijas iemīļotākajiem vieslektoriem bija Vidzemes augstskolas pasniedzējs, politologs Visvaldis Valtenbergs, kurš sniedza ieskatu attīstības izglītības un globalizācijas tēmā. Lekcijas prezentācijas materiāls.

Kopumā 81 semināra dalībniekam bija iespēja teorētiski un praktiski izzināt ar attīstības jautājumiem saistītas tēmas, izmēģināt un apgūt, piedalīties spēlēs, simulācijās un diskusijās, dalīties pieredzē, kā arī izvērtēt savu līdzšinējo darbošanos, vērtības un iespējas pilnveidoties. Katru dienu dalībniekiem bija arī unikāla iespēja noklausīties pieredzes stāstus par Šrilanku, Namībiju, Gvatemalu un Kaukaza valstīm attīstības izglītības un sadarbības kontekstā. Stāstos par piedzīvoto dalījas Jānis Ķirpītis, Ilze Saleniece, Linda Jākobsone un Danute Dūra, kas, balstoties uz personīgo pieredzi , atklāja attīstības sadarbības iespējas un izaicinājumus, pasaules kopsakarības un savstarpējo mijiedarbību. Par to arī foto.

Ziemas skolas ceturtā diena tika veltīta paveiktā un semināra tematikas kopsavilkumam. Šīs dienas nodarbībās skolu komadas saņēma arī papildu metodiskos materiālus attīstības izglītības tēmu ieviešanai, kā arī plānoja konkrētas aktivitātes, kas tiks īstenotas projekta skolās un pašvaldībās. Lai izdodas!

Ziemas skolas nodarbību anotācija.

Izvērtējot semināra daudzveidīgo pieredzi, dalībnieki atzīst, ka pārdomas un atziņas par pasaules kopsakarībām ir uzrunājušas un motivējušas rīcībai. Ar citiem dalībnieku komentāriem var iepazīties šeit.

Rīgas Kultūru vidusskolas komandas dalībnieku stāstu par profesionāliem un personiskiem guvumiem Ziemas skolas laikā varat lasīt šeit.

 

 

← Atpakaļ

© 2010. Skolas kā satelīti attīstības izglītībā.Visas tiesības aizsargātas.
Cube – web dizains un izstrāde