Aiziet uz aktuālo mēnesi

Noslēdzoties Ziemas skolai, projekta dalībnieki tika aicināti rakstīt projekta logo - galvenā varoņa Satelīta stāstu. Pateicamies visiem, kas iesūtīja  stāstus - tie ar interesi tika lasīti un vērtēti. Katrā no tiem pamanījām vērtīgas atziņas un dziļas domas, tāpēc arī grūti bija izvirzīt vienu uzvarētāju. Par konkursa uzvarētājām kļuva Rīgas Kultūru vidusskolas komandas sabiedrības pārstāve Elīna Reķe - Bērziņa un Misas vidusskolas skolniece Anastasija Mihailova.

Satelīts - draugs un sabiedrotais
Anastasija Mihailova 

Tik sīciņš, salīdzinājumā ar Zemi. Tik sīciņš kā maza skudriņa lielā skudru pūznī. Tā vientuļš mūsu Saules galaktikā dzīvo mazais satelīts.
Kas ir satelīts? Vai viņš ir dzīvs? Daudzi uzskata, ka tā ir vienkārša ierīce, mehānisms, kas palaists kosmosā, lai saņemtu un pārraidītu informāciju. Nu lai viņi tā domā, ja vēlas, tomēr es zinu, kas viņš ir.
Satelīts ir maziņš un ļoti gudrs. Tas ir vientuļš, tomēr ik dienas gan sevi, gan citus izklaidē ar interesantām TV pārraidēm, palīdz cilvēkiem sazināties citam ar citu. Tas var savienot divus tālumā esošus cilvēkus un ļaut tiem sazināties, tas var palīdzēt satuvināt dažādos kontinentos esošos ļaudis. Neskatoties uz savu vientulību un atstumtību, satelīts ir tas, kas bieži glābj cilvēku dzīvības.
Iespējams, citiem tas liksies tikai sīkums, ka satelīts ir tas, kas ļauj ārkārtas situācijās ar telefona un citu informācijas līdzekļu palīdzību cilvēkiem sazināties. Ja nebūtu tādu iespēju-paziņot par nelaimi, lūgt palīdzību- būtu daudz bēdu, katastrofu un bojā gājušo cilvēku. Satelīts ir cilvēku glābējs.
Cilvēki, kas saprot satelīta nozīmīgumu, vēlas ņemt no viņa piemēru, palīdzēt citiem un glābt nelaimē nokļuvušos, satuvināt līdzīgi domājošos un darboties gribošos. Tāpēc tiek veidoti tādi projekti kā „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā”. Šis projekts veido komandas, kas ir kā mazi satelītiņi, kas apvienojoties var pārraidīt nozīmīgu informāciju visai planētai. Šis projekts ir ļoti svarīgs, jo spēj mainīt cilvēku domāšanu un mainīt mūsu attieksmi pret pasauli.
Tagad ticat, ka satelīts ir nozīmīgs? Es ticu. Es iedomājos, kā ar visām komandām, ar mazajiem satelītiņiem, mēs padarām pasauli labāku. Un planēta Zeme priecāsies, ka esam to nosargājuši un paglābuši no bojā ejas. Tikai ar savu piemēru mēs to varam izdarīt. Jūs taču zināt, kā to dara satelīts.
 
Satelīta piedzīvojumi
Elīna Reķe- Bērziņa 

 Jau kādu laiku Satelīts mierīgi rotēja virs planētas Zemes, tomēr viņa prāts kļuva aizvien nemierīgāks. Kādēļ, jūs vaicāsiet? Tādēļ, ka viņš redzēja, kā cilvēku neuzmanības, nezināšanas, nevarības vai vienkārši vienaldzības dēļ pasaule lēnām tiek iznīcināta. Satelīts ļoti vēlējās palīdzēt, tomēr nezināja, kā.
Taču izrādījās, ka Satelīts savās bažās nav viens. Cilvēki, kurus satrauca tās pašas problēmas kā Satelītu, nolēma apvienot spēkus un rīkoties, lai mēģinātu šīs problēmas risināt.
Pārmaiņas sākas ar sevi un savu kopienu, tādēļ tapa Attīstības izglītība – veids, kā darīt zināmu saviem tuvākajiem, savai kopienai aktuālās, ar globālo attīstību saistītās problēmas un aspektus. Tā lēnām, soli pa solim, pa vienam, visi kopā sāka pakāpeniski mainīt pastāvošo kārtību, lai veicinātu mūsu planētas kopējo labklājību un ilgtspēju.
Satelīts ir ieradies arī Latvijā, un katram no mums ir iespēja sniegt savu artavu, lai pasaulē samazinātu nabadzību, izglītotu bērnus, sakoptu vidi, samazinātu zīdaiņu un bērnu mirstību, apkarotu infekcijas slimības, nodrošinātu māšu veselību un drošību, sniegtu vienlīdzīgas iespējas meitenēm un sievietēm, kā arī uzņemtos savu atbildības daļu, lai tādējādi palīdzētu padarīt pasauli labāku!
Varbūt šie mērķi šķiet nesasniedzami un tāli? Tomēr jau šodien varam rīkoties, lai pārmaiņas sāktos mūsos, lai ar savu piemēru mēs iedrošinātu mainīties arī citus. Kopā mēs varam daudz!

 

← Atpakaļ

© 2010. Skolas kā satelīti attīstības izglītībā.Visas tiesības aizsargātas.
Cube – web dizains un izstrāde