Aiziet uz aktuālo mēnesi
22.05.2010

2010.gada 22.maijā Rīgas Kultūru vidusskolas komanda attīstības izglītības idejas un aktivitātes popularizēja plašākai sabiedrībai “Ģimenes svētku 2010” (“Ģimenes svētkus” rīko NVO Nodibinājums Fonds Ģimenei sadarbībā ar Rīgas Domi) ietvaros Vērmanes parkā, kur skolai bija sava informatīvā telts. Telts bija informācijas punkts gan uzziņai par skolu un tās specializāciju, gan par projektu „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā”.

Telts apmeklētājiem un interesentiem tika dota iespēja praktizēt dažādus ar attīstību saistītus aspektus, proti, izmērīt savu ekoloģisko pēdu un uzzināt, cik pasaules konkrētais cilvēks patērē atbilstoši saviem ikdienas paradumiem. Teltī bija iespējams arī piedalīties praktiskā eksperimentā un izmēģināt, kā iespējams mazgāt rokas, patērējot mazāk ūdens, turklāt gala rezultātā tika apkopotas arī idejas par dažādām ūdens taupīšanas stratēģijām. Vēl garāmgājējiem bija iespēja noteikt savas globālās saites jeb savu saistību ar pārējo pasauli  - meklēt un atzīmēt pasaules kartē tās valstis, kurās dzīvo radi vai draugi un valstis, no kurām ir mīļākā mūzika, pārtikas produkti vai apģērbs. Tika noskaidrotas arī cilvēku zināsānas par attīstības izglītību, kā arī parādītas iespējas zināšanas papildināt. Intervētāju un izglītotāju lomu uzņēmās projektā iesaistītie skolēni Askolds Meirāns un Alekss Ūpis, kā arī viņu klases biedri Daina Turlā un Zaiga Muižniece.

Telts daudzveidīgo praktisko aktivitātšu un materiālu sagatavošanā un organizēšanā piedalījās gandrīz visi skolas komandas dalībnieki,  kā arī citi atbalstītāji. Viņi veiksmīgi piesaistīja un iesasitīja aktivitātēs dažādu vecumu un tautību cilvēkus. Telti apmeklēja apmēram 700 cilvēku, kuri izrādīja ieinteresētību par projektu, tā gaitu un paredzmo rezultātu, kā arī guva priekšstatu par attīstības izglītību un savu personisko dalību globālās aktivitātēs un dabas/cilvēku resursu saglabāšanā.

Koamandas dalībnieki jūtas gandarīti par šo iespēju popularizēt gan projektu, gan savu skolu, gan izglītot sabiedrību kopumā, kā arī atzīst, ka kopējais komandas darbs bija veiksmīgs un radošs. Komanda no interesentiem saņēma trīs ielūgumus piedalīties arī citu pilsētu svētkos ar šādu informatīvu izglītojošu telti un aktivitātēm. Foto

Video par šo akciju.

Lasiet par Vides dienu semināra "Tavs ekoloģiskās pēdas nospiedums" norisi Rīgas Kutūru vidusskolā!

← Atpakaļ

© 2010. Skolas kā satelīti attīstības izglītībā.Visas tiesības aizsargātas.
Cube – web dizains un izstrāde