V.Valtenberga un B.Udrases raksts par attīstības izglītību

Meteorologs – matemātiķis Edvards Lorenss reiz jautāja, “Vai tauriņa spārnu plivināšana Brazīlijā varētu izraisīt viesuļvētru Teksasā?” Lorenss gribēja pierādīt, ka milzīgus meteoroloģiskos fenomenus var izraisīt pavisam niecīgas svārstības meteoroloģiskajos apstākļos. Tauriņa metafora bija tik izdevusies, ka to sāka lietot arī citu savstarpēji atkarīgu procesu aprakstīšanai. Tauriņa efektu var novērot ekosistēmas darbībā, migrācijā, epidēmiju izplatībā, starpvalstu attiecībās un globālajā finanšu sistēmā. Vairāk lasīt šeit

← Atpakaļ

Kontaktinfomācija

Izglītības attīstības centrs

Dzirnavu iela 34a – 8,
Rīga, LV - 1010
tālrunis: 67503730,
fakss: 67503729
e-pasts: iac@latnet.lv

© 2010. Skolas kā satelīti attīstības izglītībā.Visas tiesības aizsargātas.
Cube – web dizains un izstrāde